The Official Website of the South Carolina High School Soccer Coaches Association

Numerical Roster

Updated - 5.28.21

NORTH GIRLS

North Co-Coach: Paula Fernandez, G.D. Broome HS
North Co-Coach: Don Sral, Newberry HS

1    Abby McElveen, T.L. Hanna, GK
2    Karah Barry, Spring Valley, F
3    Burns Brazzell, Northwestern, M
4    Caroline Brindel, Spring Valley, D
5    Taryn Chase, Nation Ford, D
6    Layla Delgado, Broome, D
7    Emma Glenn, Christ Church Episcopal, D
8    Lauren Hendry, Blythewood, M
9    Erin Jacoby, J.L. Mann, M
10    Brynn Martin, Eastside, D
11    Reece Murphree, D.W. Daniel, D
12    Erika Ruiz-Meza, Newberry, M
13    Emma Sexton, Catawba Ridge, M
14    Olivia Shaw, J.L. Mann, M
15    Carly Thatcher, Riverside, F
16    Lauren Watrous, D.W. Daniel, M
17    Maren White, Catawba Ridge, M
18    Samantha Wolf, Clover, M

SOUTH GIRLS

South Co-Coach: Will Hall, Carolina Forest HS
South Co-Coach: Dave Johnson, Hanahan HS

0 Avery Newman, St. James, GK
1 Jessica Padgett, River Bluff, GK
2 Molly Betts, Midland Valley, M
3 Mackenzie Cochrane, St. James, D
4 Anna Davis, South Aiken, D
5 Courtney Farr, Airport, F
6 Riley Heffernan, Lexington, D
7 Harmony Hendrix, Gilbert, M
8 Molly Kerr, Bishop England, D
9 Alexis Lilly, Carolina Forest, F
10 Kaylin Liscusky, Airport, D
11 Trinity McManus, Academic Magnet, M
12 Kacey Miller, Carolina Forest, M
13 Liz Mulligan, Lexington, D
14 Claire Sanford, Hilton Head Island, D
15 Charlotte Sparkes, River Bluff, M
16 Alexandra Ugan, Philip Simmons, F
17 Hanna Weissman, Myrtle Beach, F

NORTH BOYS

North Co-Coach: Kevin Brabham, Spartanburg HS
North Co-Coach: Graham Stafford, Clover HS

0    Ryan Halas, Nation Ford, GK
1    Andrew Reinhardt, Catawba Ridge, GK
2    Brandon Agudelo, J.L Mann, M
3    Logan Anderson, Clover, D
4    Dalton Bailey, Catawba Ridge, M
5    Aiden Bell, Christ Church Episcopal, F
6    Mac Biling, Eastside, D
7    Mikey Burke, J.L. Mann, F
8    Andrew Enger, Nation Ford, M
9    Jose Gonzalez, Dorman, D
10    Turner Mahaffey, Spartanburg, M
11    Toppy Neal, T.L. Hanna, D
12    Pedro Silva, Dorman, M
13    Locke Swent, Christ Church Episcopal, F
14    Will Tate, A.C. Flora, D
15    Darius Wallace, Ridge View, M
16    Bryan Molina, Wade Hampton (G), M
17    Lamont Young, Northwestern, F

SOUTH BOYS

South Co-Coach: Jamie McClendon, Dreher HS
South Co-Coach: Bob Taylor, Chapin HS

1    Carson Williams, Dutch Fork, GK
2    Dominick D'Elia, Oceanside Collegiate, D
3    Irvin Fajardo, Lake City, F
4    Armando Arvizu, North Myrtle Beach, F
5    Jovany Barrazza, Gilbert, F
6    Nicolas Demasi, Dutch Fork, M
7    Zacharia Elsibia, Socastee, F
8    Rees Gettys, Lexington, D
9    Michael Petry, Oceanside Collegiate, M
10    Aidin Mitchell, Stratford, D
11    Rey Ortiz-Batista, Academic Magnet, M
12    Josh Johnson, Wando, F
13    Travis Samatov, James Island, D
14    Travis Sewell, Lexington, D
15    John Sheppard, Wando, M
16    Miller Stokes, Bishop England, M
17    Joshua Walton, West Florence, D
18    Tanner Williams, North Myrtle Beach, F

Affiliates

SCACA

Lloyd's Soccer

North-South Soccer Classic

SC Athletic Administrators Association

Clash of the Carolinas